Reyon Dolabı

Reyon Dolabı Nedir? Çeşitleri ve Fiyatları

Reyon dolabı; birden fazla ürün çeşidini ifade eder. Bu ifade et reyonu için kasap dolabını temsil ederken, kahvaltılık dükkanında şarküteri dolabını ifade edebilir. Reyon dolabı her çeşidi ile içindeki ürünleri soğutarak olabildiğince uzun süre muhafaza etmeyi ve müşterilere tazeliğini kaybetmeden sunmayı amaçlar.

 

Reyon Dolabı Nedir?

Reyon kelimesi bir işletmede benzer ürünlerin bir arada bulunduğu bölüm anlamına gelmektedir. Reyon dolabı da içinde benzer saklama koşullarına sahip ürünlerin yan yana bulunduğu; müşteriler için sunuma uygun şekilde tasarlanan soğutucu bir dolap çeşididir.

Reyon Dolabı Çeşitleri

Reyon dolapları kullanılan işletme ve saklanacak ürüne göre çeşitlere ayrılır. Ve her çeşidi amacına uygun bir isimle anılır. Pastane ya da kafelerde bulunan pasta dolabı, marketlerde bulunan sütlük dolabı, şarküteri reyonlarında ya da dükkanlarda bulunan şarküteri dolabı, et ürünlerinin muhafaza edildiği ve saklandığı kasap dolabı en bilinen çeşitleridir.

Pasta Dolabı Nedir?

Pasta dolabı unlu mamül üretimi yapan kafe, fırın ve pastanelerde bulunur. Pasta dolaplarının en önemli özelliği ısıtıcı, soğutucu ve vitrin gibi bölümlerin bir arada tasarlanmasıdır. Böylece pasta gibi kremalı gıdalar soğukta muhafaza edilirken; poğaça börek gibi gıdalar da sıcak sayesinde tazeliğini korur. Pasta dolapları yüksek görsel işlevi ile müşteriler için çekici ve hoş görünür. Farklı sıcaklık derecelerinde muhafaza edilen bölmeler sebebi ile profesyonel ellerden temin edilmesi gereken bir üründür. Kötü malzeme ve yanlış tasarım sonucu yeterli performansı göstermeyeceği gibi yüksek miktarda enerji sarfiyatına sebep olabilir. İklim Endüstriyel Soğutma bu alanda kendini ispatlamış profesyonel bir üreticidir. Ayrıntılı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Şarküteri Dolabı Nedir?

Sosis, salam, pastırma, sucuk gibi işlenmiş et ürünlerine şarküteri adı verilir. Benzer saklama koşulları ve bizlerde kahvaltılık olarak nitelendirilen ürün grubunun parçası olması sebebiyle; peynir, zeytin, kaymak gibi ürünler ile beraber sergilenir. Şarküteri dolabı tüm bu ürünlerin muhafaza edildiği soğutucu dolaba verilen isimdir. Bakkallar, marketler, kahvaltılık satışı yapılan işletmeler şarküteri dolabı kullanır.

Kasap Dolabı nedir?

Kasap dolabı et ve et ürünlerinin muhafaza edildiği soğutucu dolap çeşididir. Kasap dükkanları ve marketlerin kasap reyonunda kullanılır. İhtiyaca ve kurulacağı alana uygun boyutlarda üretilebilir. Et ürünleri sıcağa toleransı en düşük ürün gruplarından biridir. Yüksek sıcaklık değişimi görsel olarak kendini belli edecek olsada; ufak değişimler bile bakteri oluşumunu tetikleyerek sağlıksız bir ortam oluşmasına sebep olur. Kasap Dolabı satın alırken uzman bir soğutma firmasından destek almak gerekir.

Reyon Dolabı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Reyon dolabı satın alırken şu özelliklere dikkat edilmelidir:

  • Görsel olarak müşteriye hoş görünmeli.
  • Gıdaların dizileceği raflarda soyulma, paslanma olmamalı.
  • Yeterli aydınlatmaya sahip olmalı.
  • Ergonomik olmalı.
  • Kolay temizlenecek şekilde tasarlanmalı.
  • Yeterli soğutma kapasitesine sahip olmalı.

Reyon dolapları müşteri memnuniyeti ve kazanç üzerinde doğrudan etkilidir. Temiz görünen, doğru muhafaza edilen ve tazeliğini koruyan ürünler daha kolay satılır. Tüm bunları sağlamak için paranızı doğru demirbaşlara yatırmanız gerekir. Yanlış yatırım para ve vakit kaybına sebep olacaktır. İklim Endüstriyel Soğutma olarak reyon dolabı imalatı konusunda yıllardır kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için hemen arayın 0(534)6334371İLETİŞİM FORMU

İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım


Hizmet Verdiğimiz İller