Sütlük Dolabı

Sütlük Dolabı Kullanımı, Çeşitleri, Fiyatları

Sütlük dolabı market, hipermarket gibi alışveriş yapılan yerlerde sıklıkla karşılaşılan; süt ve süt ürünlerinin yanında çeşitli yiyecek ve içeceklerin dizildiği ve sergilendiği dolaplardır. Sütlük dolabı hem görsel hemde işlevsel açıdan vazgeçilmez bir teçhizattır. Ürünlerin belirlenen sıcaklık değerleri arasında, raf ömrünün sonuna kadar tazeliği koruması için kullanılan sütlük dolabı genellikle +5 derece ve altında çalıştırılır.

Sütlük Dolabı Nedir?

Sütlük dolabı; ihtiyaca uygun boyut ve özelliklerde üretilebilen, içerisine yerleştirilen çeşitli ürünlerin hem sergilenmesine hem de tazeliğini korumasına yarayan özel dolaplardır. Son zamanlarda marketlerden başka çeşitli ortamlarda karşımıza çıkan otomatlar da sütlük dolabının bir çeşididir.

Sütlük Dolabı Çeşitleri Nelerdir?

Sütlük dolabı çeşitleri kullanım amacı, ortam, tercih edilen boyut gibi kriterler dikkate alınarak çoğaltılabilir. Sütlük dolabı kullanım amacına göre istenilen boyutlarda üretilebilir. Ortamın da ısısı dikkate alınarak içindeki ürünleri hangi sıcaklıkta tutacağı belirlenerek çalışma yapılır. Sütlük dolap çeşitleri aynı zamanda bir vitrin görevi üstlendiği için görsel açıdan müşteriye hoş görünen modelleri tercih edilmeli ve sürekli bakımları yaptırılmalıdır. Marketlerde en çok tercih edilen çeşit hava perdesi sütlük dolabıdır.

Sütlük Dolabı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sütlük dolabı fiyatları belirlenirken en önemli etkenlerden biri büyüklüğü olacaktır. Çünkü dolabın büyüklüğüne göre kullanılan malzeme miktarı, kalitesi, içindeki ürünleri istenen derecelerde tutması için gereken motor sayısı ve kuvveti değişecektir.

Bir diğer etken ise aydınlatma maliyetleridir. Aydınlatma hem sütlük dolabının maliyetini hem de sonrasında karşınıza çıkacak enerji maliyetini belirleyen önemli unsurlardan biridir. Maliyeti de dengelemek için düşük enerji tüketimi yapan aydınlatmalar kullanılmalıdır. Bunu yaparken ışıklandırmanın müşteri üzerindeki etkileri unutulmamalı ve aydınlatmadan feragat edilmemelidir.

Evaporatör, kondenser ve motor kalitesi; sütlük dolabı fiyatları üzerinde etkilidir. Bu parçalar ile ilgili en büyük kriter kalite ve ihtiyacı karşılama düzeyidir. Alıcının bilgisinin sınırlı olacağı teknik parçalar olması sebebi ile çok iyi bir piyasa araştırması yapmalı; mümkünse güvenilir bir firma ile çalışılmalıdır.

Sütlük dolabı tercih ederken ihtiyacı karşılayacak en kaliteli ve en uygun fiyatlı ürünü almak önemlidir. Bunu size ancak bu işte uzman bir ekip sağlayabilir. İhtiyacınızdan fazlası hem satın alımda hem de sonrasında ciddi maddi kayıplara sebep olur. Tam tersi ihtiyacınızı karşılamayan bir ürün de parayı çöpe atmak ile eşdeğerdir.

2. El Sütlük Dolabı

Sütlük dolabı gibi ürünler piyasada çokça el değiştirmekte. 2. el ürün almak ilk bakışta kârlı görünsede çok daha fazla bilgi ve dikkat gerektirir. Yanlış bir karar maddi olarak kayıplara sebep olabilir. 2. el sütlük dolabı alırken alanında uzman kişilerce bakımını yaptırarak parçaların durumu hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.

Sütlük Dolabı Kullanımı

Sütlük dolabı kullanımı kullanımı doğru ürün seçilip; özenle kurulumu yapıldıktan sonra oldukça kolaydır.
Ürünler yerleştirirken müşterilerin en önce yerleştirilen ürünü alacağı şekilde yerleşim yapılması önemlidir. Böylece dolapta yer alan her ürün tazeliğini yitirmeden son kullanıcıya ulaşacaktır.

Sütlük dolabı kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise içine ne kadar fazla ürün konulur ise soğutması o kadar uzun sürecek hatta fazla doldurulması durumunda yetersiz kalabilecektir.

Ürünleri raflara dizmeye dikkat etmeli, farklı amaçlar ile ayrılmış noktalara ürün koymamalısınız. Bunu yapmadığınız takdirde dolabınız sağlam bi performansta çalışmayacaktır.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi için hemen arayın 0(534)6334371İLETİŞİM FORMU

İletişim bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım


Hizmet Verdiğimiz İller